JA-150P * - wireless PIR detector
JA-150P is a PIR motion detector designed for interior protection. Detects the movement of people in space. Detection characteristics can be optimized with interchangeable lenses. Type of device wireless PIR motion detector Power supply 2 pcs...
Product code: 0100-794 EAN: 8594052537819 Producer: JABLOTRON
Only registered customers can view the price and make a purchase. More info.
- Description
- Product inquiry
JA-150P is a PIR motion detector designed for interior protection. Detects the movement of people in space. Detection characteristics can be optimized with interchangeable lenses.
| Type of device | wireless PIR motion detector |
| Power supply | 2 pcs alkaline batteries AA (LR6) 1.5V / 2400 mAh |
| Battery life | about 2 years (longest in smartwatch mode) |
| Working frequency | 868.1 MHz, Jablotron protocol |
| Signal range | up to 300 m (open terrain) |
| Mounting height | 2.5 m above floor level |
| Angle of view (horizontal) | 110 ° / 12 m (with base lens) |
| Environment | ČSN EN 50131-1 II. internal general |
| Cover color | white |

Camera traps
Hunting optics
Inspection cameras
Chimney needs
OXE Power
Camera systems
Security systems
Access systems
Fire alarm
Structured cabling
Telecommunication
Other electronics



















