JA-157P * - wireless outdoor PIR curtain
The wireless outdoor PIR detector JA-157P with a curtain characteristic of the lens is designed to indicate human disturbance of the outdoor space. Type of device wireless. outdoor double zone. PIR curtain Power supply 1 x Lithium battery type...
Product code: 0104-606 EAN: 8594052539745 Producer: JABLOTRON
Only registered customers can view the price and make a purchase. More info.
- Description
- Product inquiry
The wireless outdoor PIR detector JA-157P with a curtain characteristic of the lens is designed to indicate human disturbance of the outdoor space.
| Type of device | wireless. outdoor double zone. PIR curtain |
| Power supply | 1 x Lithium battery type CR123A (3 V / 1500 mAh) |
| Battery life | approx. 3 years (saving mode 120 s) |
| Working frequency | 868.1 MHz, Jablotron protocol |
| Signal range | up to 300 m for direct visibility |
| Mounting height | 0.8 - 1.2 m |
| Angle of view (horizontal) | 2 or 5 m / 5 ° |
| Weight | 190 g |
| Detection speed | 0.3 - 1.5 m / s |
| Cover | IP55 |
| Cover color | white |

Camera traps
Hunting optics
Inspection cameras
Chimney needs
OXE Power
Camera systems
Security systems
Access systems
Fire alarm
Structured cabling
Telecommunication
Other electronics



















