JA-115P - bus ceiling PIR
The product is a bus component of the JABLOTRON 100+ system. It is used for spatial detection of movement of people in the interior of buildings. Unlike standard PIR motion detectors from the JABLOTRON 100+ series, this detector is designed for...
Product code: 0109-803 EAN: 8595614117265 Producer: JABLOTRON
Only registered customers can view the price and make a purchase. More info.
- Description
- Product inquiry
The product is a bus component of the JABLOTRON 100+ system. It is used for spatial detection of movement of people in the interior of buildings. Unlike standard PIR motion detectors from the JABLOTRON 100+ series, this detector is designed for ceiling installation.
| Detector type | digital on BUS bus |
| Detector addressing in the system | one position |
| Detector settings | F-link software from PC |
| Power supply | from 12 V control panel bus (9 ... 15 V) |
| Current consumption | 2.8 - 30 mA |
| Mounting height | 2.5 - 3.5 m above floor level |
| Range | 11 m, 360 ° (at 3.5 m installation height) |
| Mounting / mounting | on the ceiling |
| Alarm output | via BUS |
| False resistance. popl. | adjustable in two levels |
| Cover design | plastic |
| Cover color | white |

Camera traps
Hunting optics
Inspection cameras
Chimney needs
OXE Power
Camera systems
Security systems
Access systems
Fire alarm
Structured cabling
Telecommunication
Other electronics



















