JA-122PB-AN - anthracite - bus PIR + glass breakage
It is used for the spatial detection of the movement of people in the interior of buildings and for the detection of breakage of glass surfaces forming the envelope of buildings. Contains two independent detectors (assigned to 2 positions in the...
Product code: 2309-143 EAN: 8595614129053 Producer: JABLOTRON
Only registered customers can view the price and make a purchase. More info.
- Description
- Product inquiry
It is used for the spatial detection of the movement of people in the interior of buildings and for the detection of breakage of glass surfaces forming the envelope of buildings. Contains two independent detectors (assigned to 2 positions in the control panel).
| Detector type | digital on the BUS bus |
| Function | PIR + glass break detection |
| Addressing the detector in the system | two positions |
| Detector settings | F-link software from PC |
| Power supply | from the control panel bus 12 V (9 ... 15 V) |
| Current consumption at rest | 2.4mA |
| Current consumption | max. 12.8 mA |
| Mounting height | 2.5 m above floor level |
| Range | PIR: 12 m, 110° |
| Range | Glass: 9 m, 90° |
| Mounting/mounting | on the wall, in the corner |
| Alarm output | by BUS bus |
| Design of the cover | plastic |
| Cover color | anthracite |

Camera traps
Hunting optics
Inspection cameras
Chimney needs
OXE Power
Camera systems
Security systems
Access systems
Fire alarm
Structured cabling
Telecommunication
Other electronics



















