JA-110P - bus PIR detector
The JA-110P is a PIR bus motion detector designed to protect interiors through infra-passive motion detection in a room. Detection characteristics can be optimized with interchangeable lenses. Detector type digital on BUS bus Detector addressing in...
Product code: 0106-185 EAN: 8594052536744 Producer: JABLOTRON
Only registered customers can view the price and make a purchase. More info.
- Description
- Product inquiry
The JA-110P is a PIR bus motion detector designed to protect interiors through infra-passive motion detection in a room. Detection characteristics can be optimized with interchangeable lenses.
| Detector type | digital on BUS bus |
| Detector addressing in the system | one position |
| Detector settings | F-link software from PC |
| Power supply | from 12 V control panel bus (9 ... 15 V) |
| Current consumption | 5 mA |
| Mounting height | 2.5 m above floor level |
| Range | 12 m, 110 ° with base lens |
| Alarm output | via BUS |
| Optical indication | LED SMI (Smart memory) |
| Cover color | white |
| Cover design | plastic |

Camera traps
Hunting optics
Inspection cameras
Chimney needs
OXE Power
Camera systems
Security systems
Access systems
Fire alarm
Structured cabling
Telecommunication
Other electronics



















