JA-112P - bus PIR - white
The product is a bus component of the JABLOTRON 100+ system. It is used for spatial detection of movement of people in the interior of buildings. Its guaranteed detection coverage is 90 ° / 12 m. The detector meets the highest quality and design...
Product code: 0109-801 EAN: 8595614122092 Producer: JABLOTRON
Only registered customers can view the price and make a purchase. More info.
- Description
- Product inquiry
The product is a bus component of the JABLOTRON 100+ system. It is used for spatial detection of movement of people in the interior of buildings. Its guaranteed detection coverage is 90 ° / 12 m. The detector meets the highest quality and design requirements, thanks to which it can also be used in luxurious interiors.
| Detector type | digital on BUS bus |
| Detector addressing in the system | one position |
| Detector settings | F-link software from PC |
| Power supply | from 12 V control panel bus (9 ... 15 V) |
| Current consumption | 3 - 11 mA |
| Mounting height | 2.2 - 2.5 m above floor level |
| Range | 12 m, 90 ° |
| Mounting / mounting | on the wall, in the corner, using the frame JA-196PL-S partially recessed |
| Alarm output | via BUS |
| False resistance. popl. | adjustable in two levels |
| Properties | white light resistance (up to 6000 Lux) |
| PGM output control | yes, PGM in the system |
| Cover design | plastic |
| Cover color | white |

Camera traps
Hunting optics
Inspection cameras
Chimney needs
OXE Power
Camera systems
Security systems
Access systems
Fire alarm
Structured cabling
Telecommunication
Other electronics



















