HAC-HDBW1500R-Z-S2 - 2.7-12 mm - 4in1, 5Mpix Starlight, 30m, anti-vandal
Outdoor anti-vandal dome HDCVI camera with 2.7-12 mm motor lens (angle 107 ° -34 °), mechanical IR filter and illumination up to 30 m. DWDR, 2D-DNR function increasing image quality in demanding lighting conditions. 5 Mpix resolution, setting of...
Product code: 2006-215 EAN: 6939554949746 Producer: DAHUA
Only registered customers can view the price and make a purchase. More info.
- Description
- Product inquiry
Outdoor anti-vandal dome HDCVI camera with 2.7-12 mm motor lens (angle 107 ° -34 °), mechanical IR filter and illumination up to 30 m. DWDR, 2D-DNR function increasing image quality in demanding lighting conditions. 5 Mpix resolution, setting of the camera's OSD menu via coaxial cable (CoC) from the HDCVI DVR, video signal range up to 800 m, setting in three axes, metal cover, IP67 protection, IK10 anti-vandal. Sahua sample videos on youtube .
| Type of device | HDCVI camera |
| Execution | Dome |
| Advice | Lite Series |
| 4 in 1 | Yes |
| Sensing element | 1 / 2.7 "CMOS |
| Light sensitivity | 0.005 Lux / F1.6, 30IRE, 0 Lux IR on |
| Night mode | real DAY / NIGHT mode - ICR (IR cut filter) |
| IR illumination | 30 m |
| Lens type | motor |
| Lens | 2.7-12 mm |
| Angle of view (horizontal) | 107 ° -34 ° |
| Distinction | 5 Mpix |
| Number of pixels | 2880 x 1620 px |
| Frame rate | 25 fps at 5 Mpix |
| Settings | from recorder (CoC) |
| Adjustable functions | DWDR, 2D-DNR, AWB, AGC, BLC, HLC |
| Power supply | 12VDC ± 30% / max.5.5 W |
| Material | metal and plastic |
| Antivandal | IK10 |
| Color | white |

Camera traps
Hunting optics
Inspection cameras
Chimney needs
OXE Power
Camera systems
Security systems
Access systems
Fire alarm
Structured cabling
Telecommunication
Other electronics



















