HAC-HDBW1500E-S2 - 2.8 mm - 4in1, 5Mpix Starlight, 30m, anti-vandal
Outdoor anti-vandal dome HDCVI camera Lite Series with a fixed volume of 2.8 mm (angle 111 °). High sensor sensitivity, mechanical IR filter and smart illumination 30 m. 5 Mpix resolution, setting in three axes, IP67 and IK10 protection. Sahua...
Product code: 2111-067 EAN: 6939554951398 Producer: DAHUA
Only registered customers can view the price and make a purchase. More info.
- Description
- Product inquiry
Outdoor anti-vandal dome HDCVI camera Lite Series with a fixed volume of 2.8 mm (angle 111 °). High sensor sensitivity, mechanical IR filter and smart illumination 30 m. 5 Mpix resolution, setting in three axes, IP67 and IK10 protection. Sahua sample videos on youtube .
| Type of device | HDCVI camera |
| Execution | Dome |
| Advice | Lite Series |
| 4 in 1 | Yes |
| Sensing element | 1 / 2.7 "CMOS |
| Light sensitivity | 0.005 Lux / F1.6, 30IRE, 0 Lux IR on |
| Night mode | real DAY / NIGHT mode - ICR (IR cut filter) |
| IR illumination | 30 m |
| Lens type | fixed |
| Lens | 2.8 mm |
| Angle of view (horizontal) | 111 ° |
| Distinction | 5 Mpix |
| Number of pixels | 2880 x 1620 px |
| Frame rate | 25 fps at 5 Mpix |
| Settings | from recorder (CoC) |
| Adjustable functions | DWDR, 2D-DNR, AWB, AGC, BLC, HLC |
| Power supply | 12VDC ± 30% / max.3.5 W |
| Material | metal and plastic |
| Antivandal | IK10 |
| Color | white |

Camera traps
Hunting optics
Inspection cameras
Chimney needs
OXE Power
Camera systems
Security systems
Access systems
Fire alarm
Structured cabling
Telecommunication
Other electronics



















