HAC-HDBW2241F-A-S2 - 2.8 mm - 4in1, 2Mpix Starlight, 30m, Super adapt, WDR, MIC, anti-vandal
Outdoor anti-vandal mini dome HDCVI Pro series camera with high sensor sensitivity and integrated microphone, output in CVI, TVI, AHD, CVBS formats. 2.8 mm fixed lens (angle 109°), mechanical IR filter and 30 m beam distance. WDR (130 dB) and...
Product code: 2204-044 EAN: 6923172523310 Producer: DAHUA
Only registered customers can view the price and make a purchase. More info.
- Description
- Product inquiry
The new Super adapt algorithm automatically adjusts the image parameters so that the camera provides the best possible image in all lighting conditions.
| Type of device | HDCVI camera |
| Execution | House |
| Advice | Pro Series |
| 4 in 1 | Yes |
| Sensing element | 1/2.8" CMOS |
| Light sensitivity | 0.001 Lux/F1.6, 30 IRE, 0 Lux IR on |
| Night mode | real DAY/NIGHT mode - ICR (IR cut filter) |
| Glare | 30 m |
| Lens type | fixed |
| Lens | 2.8 mm |
| Angle of view (horizontal) | 109° |
| Distinction | 2 Mpix |
| Number of pixels | 1920x1080px |
| Frame rate | 25 fps at 2 Mpix |
| Settings | from recorder (CoC) |
| WDR | 130 dB |
| Adjustable functions | Super adapt, WDR, 3D-DNR, AWB, AGC, BLC, HLC, Privacy Masking, Smart IR, Mirror |
| Audio I/O | integrated microphone |
| Power supply | 12VDC ±30%/max.2.7 W |
| Material | metal |
| Anti vandal | IK10 |
| Color | white |

Camera traps
Hunting optics
Inspection cameras
Chimney needs
OXE Power
Camera systems
Security systems
Access systems
Fire alarm
Structured cabling
Telecommunication
Other electronics



















