JET DT - PIR + MW, pet 0/12/25 kg, range 15 m
Dual infrared passive detector with fully digital signal processing, MW detection with a range of 15 m/90°. There is PET immunity, bottom vision, tamper removal from the wall. Sensitivity adjustable in 2 levels, digital automatic pulse counter,...
Product code: 1911-055 EAN: 8595584648622 Producer:
- Description
- Product inquiry
Dual infrared passive detector with fully digital signal processing, MW detection with a range of 15 m/90°. There is PET immunity, bottom vision, tamper removal from the wall. Sensitivity adjustable in 2 levels, digital automatic pulse counter, temperature compensation, high resistance to RF interference.
| Detector type | PIR + MW |
| Environment | internal |
| Anti-masking | No |
| Sensing characteristic | fan |
| PET immunity | Yes |
| PET immunity to | 0/12/25 kg |
| Range | 15 m |
| Mounting height | 2.2 - 2.7 m |
| Coverage | 15 m, 90° |
| Power supply | 10.5 - 15 V= |
| Min. current draw | 10mA |
| Max. current draw | 11mA |
| PIR sensor | quad |
| Sensitivity | 2 levels |
| Alarm output | NC |
| Cover tamper | yes, NC |
| The tamper is removed from the wall | Yes |
| Frequency MW part | 9.35 GHz |
| Operating temperature | 0 to 50°C |
JET DTM - PIR + MW + ANTIMASK
56,17 €

Camera traps
Hunting optics
Inspection cameras
Chimney needs
OXE Power
Camera systems
Security systems
Access systems
Fire alarm
Structured cabling
Telecommunication
Other electronics



















