JA-152P * - wireless PIR - white
The product is a wireless component of the JABLOTRON 100+ system. It is used for spatial detection of movement of people in the interior of buildings. Its guaranteed detection coverage is 90 ° / 12 m. The detector meets the highest quality and...
Product code: 0109-807 EAN: 8595614122122 Producer: JABLOTRON
Only registered customers can view the price and make a purchase. More info.
- Description
- Product inquiry
The product is a wireless component of the JABLOTRON 100+ system. It is used for spatial detection of movement of people in the interior of buildings. Its guaranteed detection coverage is 90 ° / 12 m. The detector meets the highest quality and design requirements, thanks to which it can also be used in luxurious interiors. The detector is only compatible with the JA-103K and A-107K control panel.
| Type of device | wireless PIR - white |
| Power supply | 1x lithium battery CR123A (3 V / 1500 mAh) |
| Battery life | 4 years (in Smartwatch mode) |
| Working frequency | 868.1 MHz, Jablotron protocol |
| Signal range | up to 300 m (open terrain) |
| Mounting height | 2.2 - 2.5 m above floor level |
| Angle of view (horizontal) | 90 ° / 12 m |
| Compatibility | F-Link 2.0.0 and higher |
| Cover color | white |

Camera traps
Hunting optics
Inspection cameras
Chimney needs
OXE Power
Camera systems
Security systems
Access systems
Fire alarm
Structured cabling
Telecommunication
Other electronics



















