JA-150TP * - wireless room thermostat
Used to measure and control room temperature. The thermostat expands the possibilities of the JABLOTRON 100+ system in the field of home automation of simple zone control. Standard programmable outputs of the control panel are used for switching the...
Product code: 0106-348 EAN: 8595614118224 Producer: JABLOTRON
Only registered customers can view the price and make a purchase. More info.
- Description
- Product inquiry
Used to measure and control room temperature. The thermostat expands the possibilities of the JABLOTRON 100+ system in the field of home automation of simple zone control. Standard programmable outputs of the control panel are used for switching the heating.
| Type of device | wireless room thermostat |
| Power supply | Batteries not included |
| Power supply | 2 AA alkaline batteries (LR6) 1.5 V / 2400 mAh |
| Battery life | about 2 years |
| Working frequency | 868.1 MHz, Jablotron protocol |
| Signal range | approx. 300 m (open terrain) |
| Mounting height | 1.5 m above floor level |
| Properties | Operating temperature range: -10 to +70 ° C |
| Properties | Measurement accuracy in the operating temperature range - 0.1 ° C |
| Cover color | white |

Camera traps
Hunting optics
Inspection cameras
Chimney needs
OXE Power
Camera systems
Security systems
Access systems
Fire alarm
Structured cabling
Telecommunication
Other electronics



















