JA-151TH * - wireless temperature detector
Based on the measured temperature, it allows to control the heating by means of a programmable control panel output. All functions are set in MyJABLOTRON, so the user can monitor and control everything at any time and from anywhere. Type of device...
Product code: 0105-605 EAN: 8595614110099 Producer: JABLOTRON
Only registered customers can view the price and make a purchase. More info.
- Description
- Product inquiry
Based on the measured temperature, it allows to control the heating by means of a programmable control panel output. All functions are set in MyJABLOTRON, so the user can monitor and control everything at any time and from anywhere.
| Type of device | wireless temperature detector |
| Power supply | lithium battery, type CR2032 (3.0 V, 220 mAh) |
| Power supply | Warning: The battery is not included |
| Battery life | about 2 years |
| Working frequency | 868.1 MHz, Jablotron protocol |
| Signal range | approx. 200 m (direct visibility) |
| Properties | Measurement accuracy in the operating temperature range: ± 0.1 ° C |
| Cover color | white |

Camera traps
Hunting optics
Inspection cameras
Chimney needs
OXE Power
Camera systems
Security systems
Access systems
Fire alarm
Structured cabling
Telecommunication
Other electronics



















