JA-150R * - radio repeater for JA-100
It is used to extend the communication distance and increase the reliability of transmission in large installations. Repeats the signal of all one-way peripherals from the JABLOTRON 100+. It also supports non-addressed PG modules, one-way key fobs...
Product code: 0103-082 EAN: 8595614115377 Producer: JABLOTRON
Only registered customers can view the price and make a purchase. More info.
- Description
- Product inquiry
It is used to extend the communication distance and increase the reliability of transmission in large installations. Repeats the signal of all one-way peripherals from the JABLOTRON 100+. It also supports non-addressed PG modules, one-way key fobs and JA-15xJ MS key fobs.
| Module type | One-way signal repeater |
| Power supply | 110 - 230 V AC / 50 - 60 Hz |
| Current consumption | max. 1 W (at 230 V AC) |
| Backup battery | NiCD 4.8V 900 mAh (BAT-4V8-N900) |
| Battery life | about 4 years |
| Frequency | 868 MHz |
| Range | approx. 300 m (open terrain) |
| Antenna | indoor with the possibility of connecting an external antenna, type AN-868 |

Camera traps
Hunting optics
Inspection cameras
Chimney needs
OXE Power
Camera systems
Security systems
Access systems
Fire alarm
Structured cabling
Telecommunication
Other electronics



















