HAC-HFW1239TLM-A-LED-S2 - 3.6 mm - 4in1, 2Mpix Starlight full color, white LED 40m, Super adapt, WDR, MIC
Outdoor compact HDCVI Lite series camera with high sensor sensitivity and color night mode, white LED 40 m for extended installation options, integrated microphone, output in CVI, TVI, AHD, CVBS formats, fixed lens 3.6 mm (86° angle), 2 Mpix...
Product code: 2204-028 EAN: 6923172506115 Producer: DAHUA
Only registered customers can view the price and make a purchase. More info.
- Description
- Product inquiry
The new Super adapt algorithm automatically adjusts the image parameters so that the camera provides the best possible image in all lighting conditions.
| Type of device | HDCVI camera |
| Execution | Bullet |
| Advice | Lite Series |
| 4 in 1 | Yes |
| Sensing element | 1/2.8" CMOS |
| Light sensitivity | 0.001 Lux/F1.6, 30IRE, 0 Lux LED on |
| Night mode | real DAY/NIGHT mode - ICR (IR cut filter) |
| Glare | 40 m white LED |
| Lens type | fixed |
| Lens | 3.6 mm |
| Angle of view (horizontal) | 86° |
| Distinction | 2 Mpix |
| Number of pixels | 1920x1080px |
| Frame rate | 25 fps at 2 Mpix |
| Settings | from recorder (CoC) |
| WDR | 130 dB |
| Adjustable functions | Super adapt, WDR, 3D-DNR, AWB, AGC, BLC, HLC, Privacy Masking, Smart IR, Mirror |
| Audio I/O | integrated microphone |
| Power supply | 12VDC ±30%/max.5.1 W |
| Material | metal and plastic |
| Color | white |

Camera traps
Hunting optics
Inspection cameras
Chimney needs
OXE Power
Camera systems
Security systems
Access systems
Fire alarm
Structured cabling
Telecommunication
Other electronics



















