HAC-HDW1809T-A-LED - 2.8 mm - 4in1, 8Mpix Full color, white LED 40m, WDR, MIC, Super adapt
Lite Series outdoor camera with Full color night mode technology, complete with 40 m white LED for extended installation options. Integrated microphone. Fixed lens 2.8 mm (angle 106°). 8 Mpix resolution at 15 fps, range up to 800 m via coaxial...
Product code: 2311-082 EAN: 6923172534170 Producer: DAHUA
Only registered customers can view the price and make a purchase. More info.
- Description
- Product inquiry
The Super adapt algorithm automatically adjusts the image parameters so that the camera provides the best possible image in all lighting conditions.
| Type of device | HDCVI camera |
| Execution | Dome ball |
| Advice | Lite Series |
| 4 in 1 | Yes |
| Sensing element | 8 MP CMOS |
| Light sensitivity | 0.001 lux@F1.0 (Color) 0 lux (Illuminator on) |
| Night mode | DAY/NIGHT mode - electronic |
| Glare | white LED 40 m |
| Lens type | fixed |
| Lens | 2.8 mm |
| Angle of view (horizontal) | 106° |
| Distinction | 8 Mpix |
| Number of pixels | 3840 x 2160 px |
| Frame rate | 15 fps at 8 Mpix |
| Settings | from recorder (CoC) |
| WDR | 120dB |
| Adjustable functions | WDR, DNR, AWB, AGC, BLC, HLC-Pro, Defog, Super Adapt, Illumination Mode, Mirror, Privacy Masking |
| Audio I/O | integrated microphone |
| Power supply | 12 VDC ±30%/max.6.9 W |
| Material | metal |
| Color | white |

Camera traps
Hunting optics
Inspection cameras
Chimney needs
OXE Power
Camera systems
Security systems
Access systems
Fire alarm
Structured cabling
Telecommunication
Other electronics



















