HAC-HDW1500T-ZA-S2 - 2.7-12 mm - 5 Mpix, 60m, MIC
Outdoor dome ball HDCVI camera with a 2.7 - 12 mm (98 ° -34 °) motorized lens and integrated microphone. Mechanical IR filter and smart illumination 60 m. Resolution 5 Mpix, three-axis setting, metal cover, IP67 protection. Sahua sample videos on...
Product code: 2006-202 EAN: 8595584654166 Producer: DAHUA
Only registered customers can view the price and make a purchase. More info.
- Description
- Product inquiry
Outdoor dome ball HDCVI camera with a 2.7 - 12 mm (98 ° -34 °) motorized lens and integrated microphone. Mechanical IR filter and smart illumination 60 m. Resolution 5 Mpix, three-axis setting, metal cover, IP67 protection. Sahua sample videos on youtube .
| Type of device | HDCVI camera |
| Execution | Dome ball |
| Advice | Lite Series |
| Sensing element | 1 / 2.7 "CMOS |
| Light sensitivity | 0.02Lux / F1.8, 30IRE, 0Lux IR on |
| Night mode | real DAY / NIGHT mode - ICR (IR cut filter) |
| IR illumination | 60 m |
| Lens type | motor |
| Lens | 2.7-12 mm |
| Angle of view (horizontal) | 98 ° -34 ° |
| Distinction | 5 Mpix |
| Number of pixels | 2592 x 1944 px |
| Maximum frame rate | 20 fps at 5 Mpix |
| Settings | from recorder (CoC) |
| Adjustable functions | DWDR, 2D-DNR, AWB, AGC, BLC, HLC, Smart IR LED |
| Audio I / O | integrated microphone |
| Power supply | 12VDC ± 30% / max.8.2 W |
| Material | metal |
| Color | white |

Camera traps
Hunting optics
Inspection cameras
Chimney needs
OXE Power
Camera systems
Security systems
Access systems
Fire alarm
Structured cabling
Telecommunication
Other electronics



















