MASR-153 - recessed - MAR
Magnetic contact for MAR systems with changeover contact, recessed design, three-wire supply cable 3 meters long, dimensions 8 x 33 mm, working distance 0 - 22 mm. Type magnetic contact screw Use MaR Execution plastic Working distance 0 - 22 mm...
Product code: 1604-003 EAN: 8595584658010 Producer: ASITA
- Description
- Product inquiry
Magnetic contact for MAR systems with changeover contact, recessed design, three-wire supply cable 3 meters long, dimensions 8 x 33 mm, working distance 0 - 22 mm.
| Type | magnetic contact screw |
| Use | MaR |
| Execution | plastic |
| Working distance | 0 - 22 mm |
| Cabling | 3 wires |
| The cable length | 3 m |
| Alarm output | NC/NO |
| Switched voltage/current/power | max. 50 V/max. 250 mA/max. 3 W |
| Construction | profound |
| Color | white |

Camera traps
Hunting optics
Inspection cameras
Chimney needs
OXE Power
Camera systems
Security systems
Access systems
Fire alarm
Structured cabling
Telecommunication
Other electronics



















