MASR-143 - surface - MAR
Magnetic contact for MAR systems with changeover contact, surface design, three-wire supply cable 3 meters long, dimensions 54 x 13 x 13 mm, working distance 0 - 26 mm. The package includes a mounting pad. Type surface magnetic contact Use MaR...
Product code: 1604-002 EAN: 8595584651639 Producer: ASITA
- Description
- Product inquiry
Magnetic contact for MAR systems with changeover contact, surface design, three-wire supply cable 3 meters long, dimensions 54 x 13 x 13 mm, working distance 0 - 26 mm. The package includes a mounting pad.
| Type | surface magnetic contact |
| Use | MaR |
| Execution | plastic |
| Working distance | 0 - 26 mm |
| Max. current load | 500mA |
| Cabling | 3 wires |
| The cable length | 3 m |
| Alarm output | NC/NO |
| Switched voltage/current/power | max. 50 V/max. 250 mA/max. 3 W |
| Construction | superficial |
| Package contents | 4 pcs of plastic pads |
| Color | white |
MAS8 - washer
0,95 €

Camera traps
Hunting optics
Inspection cameras
Chimney needs
OXE Power
Camera systems
Security systems
Access systems
Fire alarm
Structured cabling
Telecommunication
Other electronics



















