MAS-353.6 - on-polarized, 4-wire, cable 6 m
Four-wire plastic magnetic contact, intended for flush mounting. When an attempt is made to overcome the magnet, the tamper protection loop opens. Type magnetic contact screw Use EMS Execution plastic Working distance 2 - 23 mm Cabling 4 wires The...
Product code: 2209-096 EAN: 8595584656498 Producer: ASITA
- Description
- Product inquiry
Four-wire plastic magnetic contact, intended for flush mounting. When an attempt is made to overcome the magnet, the tamper protection loop opens.
| Type | magnetic contact screw |
| Use | EMS |
| Execution | plastic |
| Working distance | 2 - 23 mm |
| Cabling | 4 wires |
| The cable length | 6m |
| Alarm output | NC |
| Switched voltage/current/power | max. 50 V/max. 250 mA/max. 3 W |
| Tamper | yes, NC |
| Construction | profound |
| Color | white |
MAS-333 - recessed
13,56 €

Camera traps
Hunting optics
Inspection cameras
Chimney needs
OXE Power
Camera systems
Security systems
Access systems
Fire alarm
Structured cabling
Telecommunication
Other electronics



















