MAS-353 - recessed - polarized
Four-wire plastic plastic contact, designed for flush mounting. When trying to overcome the magnet, the protective loop - tamper opens. Type magnetic contact stud Use EZS Execution plastic Working distance 2 - 23 mm Cabling 4 wires The cable length...
Product code: 2107-003 EAN: 8595584664790 Producer: ASITA
- Description
- Product inquiry
Four-wire plastic plastic contact, designed for flush mounting. When trying to overcome the magnet, the protective loop - tamper opens.
| Type | magnetic contact stud |
| Use | EZS |
| Execution | plastic |
| Working distance | 2 - 23 mm |
| Cabling | 4 wires |
| The cable length | 3 m |
| Alarm output | NC |
| Switched voltage / current / power | max.50 V / max. 250 mA / max. 3 W |
| Tamp | yes, NC |
| Construction | recessed |
| Color | white |
MAS-273 - surface, 6-wire
15,95 €
SD-50 - stud - 2-wire
5,06 €

Camera traps
Hunting optics
Inspection cameras
Chimney needs
OXE Power
Camera systems
Security systems
Access systems
Fire alarm
Structured cabling
Telecommunication
Other electronics



















