MAS-333.6 - switch, 4-wire, cable 6m
A pencil-shaped four-wire screw-in magnetic contact with extended ends designed for flush mounting in windows and doors. The length of the supply cable is 3 meters. Type magnetic contact screw Use EMS Execution plastic Working distance 0 - 20 mm...
Product code: 2308-218 EAN: 8595584658140 Producer: ASITA
- Description
- Product inquiry
A pencil-shaped four-wire screw-in magnetic contact with extended ends designed for flush mounting in windows and doors. The length of the supply cable is 3 meters.
| Type | magnetic contact screw |
| Use | EMS |
| Execution | plastic |
| Working distance | 0 - 20 mm |
| Max. current load | 200mA |
| Cabling | 4 wires |
| The cable length | 6 m |
| Alarm output | NC |
| Switched voltage/current/power | max. 50 V/max. 250 mA/max. 3 W |
| Tamper | yes, NC |
| Construction | profound |
| Color | white |
MASR-143 - surface - MAR
13,34 €

Camera traps
Hunting optics
Inspection cameras
Chimney needs
OXE Power
Camera systems
Security systems
Access systems
Fire alarm
Structured cabling
Telecommunication
Other electronics



















