MAS-333 - recessed
Four-wire pencil-shaped magnetic contact with extended terminals designed for flush mounting in windows and doors. Power cable length 3 meters. Type magnetic contact stud Use EZS Execution plastic Working distance 0 - 20 mm Cabling 4 wires The cable...
Product code: 1604-001 EAN: 8595584650441 Producer: ASITA
- Description
- Product inquiry
Four-wire pencil-shaped magnetic contact with extended terminals designed for flush mounting in windows and doors. Power cable length 3 meters.
| Type | magnetic contact stud |
| Use | EZS |
| Execution | plastic |
| Working distance | 0 - 20 mm |
| Cabling | 4 wires |
| The cable length | 3 m |
| Alarm output | NC |
| Switched voltage / current / power | max.50 V / max. 250 mA / max. 3 W |
| Tamp | yes, NC |
| Construction | recessed |
| Color | white |

Camera traps
Hunting optics
Inspection cameras
Chimney needs
OXE Power
Camera systems
Security systems
Access systems
Fire alarm
Structured cabling
Telecommunication
Other electronics



















