MAS-303.6 - surface.- polariz., 4-wire, cable 6m
Four-wire plastic magnetic contact, designed for surface mounting. When an attempt is made to overcome the magnet, the tamper protection loop opens. The package includes a mounting pad. Type surface magnetic contact Use EMS Execution plastic Working...
Product code: 2308-217 EAN: 8595584658041 Producer: ASITA
- Description
- Product inquiry
Four-wire plastic magnetic contact, designed for surface mounting. When an attempt is made to overcome the magnet, the tamper protection loop opens. The package includes a mounting pad.
| Type | surface magnetic contact |
| Use | EMS |
| Execution | plastic |
| Working distance | 4 - 20 mm |
| Max. current load | 100mA |
| Cabling | 4 wires |
| The cable length | 6 m |
| Alarm output | NC |
| Switched voltage/current/power | max. 50 V/max. 250 mA/max. 3 W |
| Tamper | yes, NC |
| Construction | superficial |
| Color | white |
MASR-143 - surface - MAR
13,23 €

Camera traps
Hunting optics
Inspection cameras
Chimney needs
OXE Power
Camera systems
Security systems
Access systems
Fire alarm
Structured cabling
Telecommunication
Other electronics



















