MAS-303 - brown - surface - polarized
Four-wire plastic plastic contact, designed for surface mounting. When trying to overcome the magnet, the protective loop - tamper opens. The package includes a mounting pad. Type surface magnetic contact Use EZS Execution plastic Working distance 4...
Product code: 2104-097 EAN: 8595584655286 Producer: ASITA
- Description
- Product inquiry
Four-wire plastic plastic contact, designed for surface mounting. When trying to overcome the magnet, the protective loop - tamper opens. The package includes a mounting pad.
| Type | surface magnetic contact |
| Use | EZS |
| Execution | plastic |
| Working distance | 4 - 20 mm |
| Cabling | 4 wires |
| The cable length | 3 m |
| Alarm output | NC |
| Switched voltage / current / power | max.50 V / max. 250 mA / max. 3 W |
| Tamp | yes, NC |
| Construction | surface |
| Color | Brown |

Camera traps
Hunting optics
Inspection cameras
Chimney needs
OXE Power
Camera systems
Security systems
Access systems
Fire alarm
Structured cabling
Telecommunication
Other electronics



















