K656 - white - LCD keyboard with touch keys
Same functions as the K641 keyboard. The buttons are touch capacitive. LCD keyboard with a two-line blue display designed to control and display information about the status of the DIGIPLEX control panel. The status of the zones and the system is...
Product code: 1004-001 EAN: 8595584614344 Producer: PARADOX
Only registered customers can view the price and make a purchase. More info.
- Description
- Product inquiry
Same functions as the K641 keyboard. The buttons are touch capacitive. LCD keyboard with a two-line blue display designed to control and display information about the status of the DIGIPLEX control panel. The status of the zones and the system is indicated by scrolling on the display. You can use the buttons to scroll through the descriptions and status messages on the LCD. You can use the LCD keypad to view the control panel event history.
| Keyboard type | LCD |
| Use in the system | control, programming |
| Keyboard addressing in the system | unique SN number |
| Language version | Czech |
| Power supply | 11 - 16 V = |
| Current consumption | min. 80 mA, max 120 mA |
| Firmware | stored in EEPROM memory |
| Control buttons | touch, capacitive |
| Display | two - line, 32 characters, backlit |
| Display color | blue |
| Setting the display parameters | backlight, contrast, transcription speed |
| Keyboard programming | on keyboard or WinLoad |
| Keyboard zone | yes, 1 |
| Zone type on the keyboard | NC, without tamper surveillance |
| Programmable PGM module output | yes, 1, max. load 50 mA |
| System status display | on the LCD screen |
| Zone status display | on the LCD screen |
| AC power indication | text backlight |
| View event history | Yes |
| Chime zone | Yes |
| Activation of panic keys | yes, 3 types |
| Cover color | white |

Camera traps
Hunting optics
Inspection cameras
Chimney needs
OXE Power
Camera systems
Security systems
Access systems
Fire alarm
Structured cabling
Telecommunication
Other electronics



















