JE-H(St)H BdFE180 PH120 4x2x0.8 - cable for EPS installation
4-pair twisted cable functional in case of fire and reduced flammability. Cable type for EPS Execution 4 pairs twisted Vein diameter 0.8 mm Cross section of veins 0.5 mm2 Shielding AL foil Isolation HFFR Color Orange Vein diameter 0.8 mm Cable...
Product code: 1105-041 EAN: 8595584618380 Producer: 2M Kablo
- Description
- Product inquiry
4-pair twisted cable functional in case of fire and reduced flammability.
| Cable type | for EPS |
| Execution | 4 pairs twisted |
| Vein diameter | 0.8 mm |
| Cross section of veins | 0.5 mm2 |
| Shielding | AL foil |
| Isolation | HFFR |
| Color | Orange |
| Vein diameter | 0.8 mm |
| Cable diameter | 10 mm |
| Mass | 120 kg |
| operating voltage | 0.3 kV |
| Test voltage | 0.8 kV |
| Fire resistance | according to IEC 332-3/TS EN 50266 |
| Smoke emissions | according to IEC 61034-1-2 |
| Corrosive waste products | according to IEC 50267-2-2 |
| Fire integrity | according to IEC 60331-21 |
| Fire resistance | according to IEC 50200 |

Camera traps
Hunting optics
Inspection cameras
Chimney needs
OXE Power
Camera systems
Security systems
Access systems
Fire alarm
Structured cabling
Telecommunication
Other electronics



















