JB-TS-PT1000 - universal temperature sensor type PT1000
Temperature sensor with cable for measuring the temperature of gaseous, liquid and solids in the range -50 ° C to +200 ° C. Accessory type universal temperature sensor Operating temperature -50 ~ 200 ° C Use for measuring the temperature of...
Product code: 0107-467 EAN: 8595614120272 Producer: JABLOTRON
Only registered customers can view the price and make a purchase. More info.
- Description
- Product inquiry
Temperature sensor with cable for measuring the temperature of gaseous, liquid and solids in the range -50 ° C to +200 ° C.
| Accessory type | universal temperature sensor |
| Operating temperature | -50 ~ 200 ° C |
| Use | for measuring the temperature of gaseous, liquid and solid substances |
| Properties | atmospheric pressure: 70 to 106 k PA |
| Properties | housing diameter: 4.6 ± 0.1 mm |
| Properties | case length: 24 mm |
| Properties | protection: IP68 (h 1m according to ČSN EN 60 529) |
| Properties | Power cable length: 3 m (silicone, unshielded) |
| Compatibility | JB-EXT-TH-R, JB-EXT-TH-B |

Camera traps
Hunting optics
Inspection cameras
Chimney needs
OXE Power
Camera systems
Security systems
Access systems
Fire alarm
Structured cabling
Telecommunication
Other electronics



















