JB-110N - bus module PG 1 - power
The product is a component of the JABLOTRON 100+ system. Provides a changeover contact of the output power relay. It can be used, for example, to control lighting, fans, etc. Type of device PG 1 bus module - power Power supply from 12 V control...
Product code: 0109-814 EAN: 8595614123372 Producer: JABLOTRON
Only registered customers can view the price and make a purchase. More info.
- Description
- Product inquiry
The product is a component of the JABLOTRON 100+ system. Provides a changeover contact of the output power relay. It can be used, for example, to control lighting, fans, etc.
| Type of device | PG 1 bus module - power |
| Power supply | from 12 V control panel bus (9… 15 V) |
| Current consumption for cable selection | 45 mA |
| Maximum output load | max. 16 A - resistive load |
| Maximum output load | minimum switching power DC - 0.5 W |
| Maximum output load | max. 8 A - inductive, capacitive load |
| Maximum output load | max. 1000 W - halogen lighting |
| Maximum output load | 250 V AC / 24V DC |
| Current consumption at rest | 5 mA |

Camera traps
Hunting optics
Inspection cameras
Chimney needs
OXE Power
Camera systems
Security systems
Access systems
Fire alarm
Structured cabling
Telecommunication
Other electronics



















