JA-156E* - white - wireless touch. cl. with display and RFID reader
JABLOTRON Natus touch keyboard in wireless version with 5" display and RFID card reader for controlling the security system. Displays the status of the system and its components after valid authorization. The touch keyboard is compatible with...
Product code: 2403-144 EAN: 8595614128094 Producer: JABLOTRON
Only registered customers can view the price and make a purchase. More info.
- Description
- Product inquiry
JABLOTRON Natus touch keyboard in wireless version with 5" display and RFID card reader for controlling the security system. Displays the status of the system and its components after valid authorization. The touch keyboard is compatible with control panels JA-103K and JA-107K.
| Module type | wireless |
| Frequency | 868.1 MHz, JABLOTRON protocol |
| Range | approx. 200 m (open terrain) |
| Power supply | 12 V DC / 300 mA (8 - 15 V) |
| Backup battery | 1pc BAT-3V7-2500mAh (not included) |
| Operating time per battery | min. 48 hours |
| Charging time | 6 - 7 hours at 80% capacity |
| Card | 125 kHz (RFID) |
| Color | white |

Camera traps
Hunting optics
Inspection cameras
Chimney needs
OXE Power
Camera systems
Security systems
Access systems
Fire alarm
Structured cabling
Telecommunication
Other electronics



















