JA-155E-AN* - anthracite - wireless four segment. clavicle. with LCD and RFID
JA-155E-AN is a two-way communicating wireless access module with display, keyboard and RFID reader. It is used to control and signal the current state of the system. It is equipped with four segments. Their descriptions are displayed on the LCD...
Product code: 2309-157 EAN: 8595614128896 Producer: JABLOTRON
Only registered customers can view the price and make a purchase. More info.
- Description
- Product inquiry
JA-155E-AN is a two-way communicating wireless access module with display, keyboard and RFID reader. It is used to control and signal the current state of the system. It is equipped with four segments. Their descriptions are displayed on the LCD display.
| Module type | wireless access module with LCD display, keyboard, four segments and reader |
| Power supply | 4 AA alkaline batteries (LR6) 1.5 V / 2400 mAh |
| Battery life | 1 - 2 years depending on the setting |
| Frequency | 868.1 MHz, JABLOTRON protocol |
| Range | approx. 200 m (open terrain) |
| Power consumption | 0.5 W when using an external power supply |
| Card | 125 kHz |
| Color | anthracite |

Camera traps
Hunting optics
Inspection cameras
Chimney needs
OXE Power
Camera systems
Security systems
Access systems
Fire alarm
Structured cabling
Telecommunication
Other electronics



















