JA-154E-WH* - white - wireless acc. module with LCD, key. and RFID
JA-154E-WH is a two-way communicating wireless access module with LCD display, keyboard and RFID reader for system control. It contains one control segment and can be equipped with up to 20 JA-192E-WH segments if needed. Module type wireless access...
Product code: 2312-085 EAN: 8595614127950 Producer: JABLOTRON
Only registered customers can view the price and make a purchase. More info.
- Description
- Product inquiry
JA-154E-WH is a two-way communicating wireless access module with LCD display, keyboard and RFID reader for system control. It contains one control segment and can be equipped with up to 20 JA-192E-WH segments if needed.
| Module type | wireless access module with LCD display, keyboard and reader |
| Power supply | 4 AA alkaline batteries (LR6) 1.5 V / 2400 mAh |
| Battery life | 1 - 2 years depending on the setting |
| Frequency | 868.1 MHz, JABLOTRON protocol |
| Range | approx. 200 m (open terrain) |
| Power consumption | 0.5 W when using an external power supply |
| Card | 125 kHz |
| Color | white |

Camera traps
Hunting optics
Inspection cameras
Chimney needs
OXE Power
Camera systems
Security systems
Access systems
Fire alarm
Structured cabling
Telecommunication
Other electronics



















