JA-153E-GR* - gray - wireless acc. keyboard and RFID module
JA-153E-GR is a two-way communicating wireless access module with keyboard and RFID reader for controlling the security system. It contains one control segment and can be equipped with up to 20 control segments if needed. Module type wireless access...
Product code: 2209-076 EAN: 8595614127646 Producer: JABLOTRON
Only registered customers can view the price and make a purchase. More info.
- Description
- Product inquiry
JA-153E-GR is a two-way communicating wireless access module with keyboard and RFID reader for controlling the security system. It contains one control segment and can be equipped with up to 20 control segments if needed.
| Module type | wireless access module with keyboard and reader |
| Power supply | 2 AA alkaline batteries (LR6) 1.5 V / 2400 mAh |
| Battery life | 1 - 2 years depending on the setting |
| Frequency | 868.1 MHz, JABLOTRON protocol |
| Range | approx. 200 m (open terrain) |
| Power consumption | 0.5 W when using an external power supply |
| Card | 125 kHz |
| Color | grey |

Camera traps
Hunting optics
Inspection cameras
Chimney needs
OXE Power
Camera systems
Security systems
Access systems
Fire alarm
Structured cabling
Telecommunication
Other electronics



















