JA-152E * - wireless RFID access module
JA-152E is a two-way wireless access module with RFID reader for controlling the security system. It contains one control segment and can be equipped with up to 20 JA-192E control segments if required. Module type wireless access module with reader...
Product code: 0104-389 EAN: 8595584665247 Producer: JABLOTRON
Only registered customers can view the price and make a purchase. More info.
- Description
- Product inquiry
JA-152E is a two-way wireless access module with RFID reader for controlling the security system. It contains one control segment and can be equipped with up to 20 JA-192E control segments if required.
| Module type | wireless access module with reader |
| Power supply | 2 AA alkaline batteries (LR6) 1.5 V / 2400 mAh |
| Power supply | Warning: Batteries not included |
| Battery life | 1 - 2 years according to settings |
| Frequency | 868.1 MHz, JABLOTRON protocol |
| Range | approx. 200 m (open terrain) |
| Power consumption | 0.5 W when using external power |
| Card | 125 kHz |
| Color | white |

Camera traps
Hunting optics
Inspection cameras
Chimney needs
OXE Power
Camera systems
Security systems
Access systems
Fire alarm
Structured cabling
Telecommunication
Other electronics



















