JA-150N - wireless module PG 1 - power
The JA-150N wireless power module (16 A / 250 V AC) copies the status of the selected PG output (PG 1 to PG 32). The specific PG output is addressed on the module using DIP switches. Type of device PG 1 wireless module - power Power supply 230 V /...
Product code: 0105-832 EAN: 8594052538519 Producer: JABLOTRON
Only registered customers can view the price and make a purchase. More info.
- Description
- Product inquiry
The JA-150N wireless power module (16 A / 250 V AC) copies the status of the selected PG output (PG 1 to PG 32). The specific PG output is addressed on the module using DIP switches.
| Type of device | PG 1 wireless module - power |
| Power supply | 230 V / 50 Hz |
| Power consumption | own 1.5 W |
| Working frequency | 868.1 MHz, Jablotron protocol |
| Maximum output load | max. 1000 W - halogen lighting |
| Maximum output load | 250 V AC |
| Maximum output load | max. 16 A - resistive load |
| Maximum output load | max. 8 A - inductive, capacitive load |
| Maximum output load | minimum switching power DC - 0.5 W |

Camera traps
Hunting optics
Inspection cameras
Chimney needs
OXE Power
Camera systems
Security systems
Access systems
Fire alarm
Structured cabling
Telecommunication
Other electronics



















