JA-111H TRB - bus module for wire detector
The JA-111H TRB module is used to connect any wire detector (with contact or pulse outputs) to the JABLOTRON 100+ system and provides power for it. This built-in module can be placed directly in the detector. Module type bus module for connecting a...
Product code: 0101-099 EAN: 8595614115391 Producer: JABLOTRON
Only registered customers can view the price and make a purchase. More info.
- Description
- Product inquiry
The JA-111H TRB module is used to connect any wire detector (with contact or pulse outputs) to the JABLOTRON 100+ system and provides power for it. This built-in module can be placed directly in the detector.
| Module type | bus module for connecting a wire detector / roller shutter detector |
| Detector addressing in the system | one position |
| Power supply | from 12 V control panel bus (9 ... 15 V) |
| Current consumption | 5 - 12 mA |
| Number of inputs | 1 |
| Tamper entrance | yes, fixed |
| PGM output control | yes, PGM in the system |
| Input reaction time | 0.1 s - 300 s |
| Maximum load | 50 mA |
| Alarm activation | pulse / state |
| Signal transmission | tamper, alarm, fault / antimasking |

Camera traps
Hunting optics
Inspection cameras
Chimney needs
OXE Power
Camera systems
Security systems
Access systems
Fire alarm
Structured cabling
Telecommunication
Other electronics



















