JA-110TP - bus room thermostat
Used to measure and control room temperature. The thermostat expands the possibilities of the JABLOTRON 100+ system in the field of home automation of simple zone control. The standard programmable outputs of the control panel are used to switch the...
Product code: 0102-767 EAN: 8595614118217 Producer: JABLOTRON
Only registered customers can view the price and make a purchase. More info.
- Description
- Product inquiry
Used to measure and control room temperature. The thermostat expands the possibilities of the JABLOTRON 100+ system in the field of home automation of simple zone control. The standard programmable outputs of the control panel are used to switch the heating.
| Accessory type | bus room thermostat |
| Operating temperature | -10 ~ 70 ° C |
| Function | weekly calendar mode, manual temperature setting |
| Power supply | from 12 V control panel bus (9 ... 15 V) |
| Addressing of the module in the system | one position |
| Subscription | 1 mA |
| Installation | on the wall, 1.5 m above floor level |
| Properties | measurement accuracy: 0.1 ° C |
| Display status information | LCD display |
| Maximum number of address places | up to 8 thermostats, up to 8 independent circuits |
| Control | using the rotary knob |
| Color | white |
| Material | plastic |

Camera traps
Hunting optics
Inspection cameras
Chimney needs
OXE Power
Camera systems
Security systems
Access systems
Fire alarm
Structured cabling
Telecommunication
Other electronics



















