JA-110N-DIN - PG 1 bus module - power to DIN
The module is designed for DIN rail mounting. Provides a changeover contact of the output power relay. It can be used, for example, to control lighting, fans, etc. The relay is a programmable output of the control panel. Type of device bus module PG...
Product code: 0101-722 EAN: 8594052539196 Producer: JABLOTRON
Only registered customers can view the price and make a purchase. More info.
- Description
- Product inquiry
The module is designed for DIN rail mounting. Provides a changeover contact of the output power relay. It can be used, for example, to control lighting, fans, etc. The relay is a programmable output of the control panel.
| Type of device | bus module PG 1 - power to DIN |
| Power supply | from 12 V control panel bus (9… 15 V) |
| Current consumption for cable selection | 45 mA |
| Current consumption at rest | 5 mA |
| Maximum output load | 384 W - DC |
| Maximum output load | max. 8 A - inductive, capacitive load |
| Maximum output load | max. 1000 W - halogen lighting |
| Maximum output load | 250 V AC / 24V DC |
| Maximum output load | max. 16 A - resistive load |
| Cross section of veins | max 2 x 1.5 mm2 |
| Cross section of veins | max. 1 x 2.5 mm2 |
| Cover | IP 20 |

Camera traps
Hunting optics
Inspection cameras
Chimney needs
OXE Power
Camera systems
Security systems
Access systems
Fire alarm
Structured cabling
Telecommunication
Other electronics



















