JA-110A - indoor bus siren
The JA-110A indoor bus siren is designed for acoustic alarm signaling, as well as arrival and departure delays and activation of PG outputs in the security system. Siren type on the BUS bus Siren type piezo electric, 85 dB / m Detector addressing in...
Product code: 0101-663 EAN: 8594052537482 Producer: JABLOTRON
Only registered customers can view the price and make a purchase. More info.
- Description
- Product inquiry
The JA-110A indoor bus siren is designed for acoustic alarm signaling, as well as arrival and departure delays and activation of PG outputs in the security system.
| Siren type | on the BUS bus |
| Siren type | piezo electric, 85 dB / m |
| Detector addressing in the system | one position |
| Power supply | from 12 V control panel bus (9 ... 15 V) |
| Current consumption | 5 - 30 mA |
| Function | Alarm Verification |
| Function | acoustic signaling of alarm, arrival and departure delay |
| PGM output control | the button can be used to control PGM in the system |
| Cover design | plastic |
| Cover color | white |

Camera traps
Hunting optics
Inspection cameras
Chimney needs
OXE Power
Camera systems
Security systems
Access systems
Fire alarm
Structured cabling
Telecommunication
Other electronics



















