HY-SA21A-W2(868) - AirShield Wireless Smoke Detector, Audio Visual Siren, 85 dB
Wireless photoelectric smoke detector, siren: 85dB, LED indication of operation, alarm, error, low battery voltage, ceiling installation, 868MHz two-way wireless technology, AES-128 data transmission security, transmission distance: 1000m (open...
Product code: 2308-299 EAN: 6923172538963 Producer: DAHUA
Only registered customers can view the price and make a purchase. More info.
- Description
- Product inquiry
Wireless photoelectric smoke detector, siren: 85dB, LED indication of operation, alarm, error, low battery voltage, ceiling installation, 868MHz two-way wireless technology, AES-128 data transmission security, transmission distance: 1000m (open space), support automatic switching of RF channels, configurable remotely using an application, sound alarm works autonomously even when contact with the control panel is lost, easy installation, power supply: 1x replaceable battery: CR123A, service life 3 years.
| Type of device | wireless photoelectric smoke detector |
| Power supply | 1x replaceable battery: CR123A, life 3 years |
| Frequency | 868 MHz, two-way wireless technology, AES-128 encryption |
| Signal range | up to 1000 m (free terrain) |
| Temperature detection | chamber with photoelectric sensor |
| LED indicator | LED indication of operation, alarm, error, low battery voltage |
| Function | support for automatic switching of RF channels, remotely configurable using the application |
| Installation | on the ceiling |
| Design of the cover | plastic |
| Color | white |

Camera traps
Hunting optics
Inspection cameras
Chimney needs
OXE Power
Camera systems
Security systems
Access systems
Fire alarm
Structured cabling
Telecommunication
Other electronics



















