HUB2 - BUS booster
Module for strengthening and increasing the range of the BUS bus of SPECTRA SP / MAGELLAN / DIGIPLEX EVO exchanges. The module contains 1 input for the bus leading from the control panel and 2 completely independent outputs. The outputs are...
Product code: 0702-209 EAN: 8595584601993 Producer: PARADOX
Only registered customers can view the price and make a purchase. More info.
- Description
- Product inquiry
Module for strengthening and increasing the range of the BUS bus of SPECTRA SP / MAGELLAN / DIGIPLEX EVO exchanges. The module contains 1 input for the bus leading from the control panel and 2 completely independent outputs. The outputs are galvanically separated from the input bus and from each other.
| Module type | bus booster |
| Power supply | 2 x 12 - 16 V = |
| Current consumption | 50 mA |
| Module tamper | No |
| Extended bus length | 2 x 900 m, two ascents |
| Optical signaling | red LED WDG, ERR, |
| Optical signaling | green LED DATA |
| Recommended type of box | BOX E |

Camera traps
Hunting optics
Inspection cameras
Chimney needs
OXE Power
Camera systems
Security systems
Access systems
Fire alarm
Structured cabling
Telecommunication
Other electronics



















