HD 3000 O white - optical autonomous battery-powered detector
Battery-powered optical smoke detector with built-in premium quality siren, made in Germany. Fire and Fault signaling. Supplied with 9V battery, socket, screws and dowels for mounting. Sensor type optically smoky Signaling optical, acoustic Power...
Product code: 0908-113 EAN: 8595584611107 Producer: Detectomat
Only registered customers can view the price and make a purchase. More info.
- Description
- Product inquiry
Battery-powered optical smoke detector with built-in premium quality siren, made in Germany. Fire and Fault signaling. Supplied with 9V battery, socket, screws and dowels for mounting.
| Sensor type | optically smoky |
| Signaling | optical, acoustic |
| Power supply | 9 V lithium or alkaline battery |
| Current consumption | 40 µA |
| Sensor sensitivity | 0.15 dB/m |
| Siren | 85 dB |
| ČSN | ČSN 14604 |
| Color | white |
| Certificate | 0786-CPD-20302 |
SOLO C3 250 ml - test gas CO
40,53 €

Camera traps
Hunting optics
Inspection cameras
Chimney needs
OXE Power
Camera systems
Security systems
Access systems
Fire alarm
Structured cabling
Telecommunication
Other electronics



















