HAC-HFW2501TU-A-S2 - 3.6 mm - 4in1, 5Mpix Starlight, 80m, WDR, MIC
Outdoor compact HDCVI camera with high sensitivity Starlight technology sensor. Fixed 3.6 mm lens (92 ° angle), mechanical IR filter, Smart IR illumination 80 m, integrated microphone. 5 Mpix resolution, WDR function (120 dB) and 3D / 2D-DNR for...
Product code: 2202-023 EAN: 6939554945038 Producer: DAHUA
Only registered customers can view the price and make a purchase. More info.
- Description
- Product inquiry
Outdoor compact HDCVI camera with high sensitivity Starlight technology sensor. Fixed 3.6 mm lens (92 ° angle), mechanical IR filter, Smart IR illumination 80 m, integrated microphone. 5 Mpix resolution, WDR function (120 dB) and 3D / 2D-DNR for maximum image quality even in the most demanding lighting conditions, the cable passes through the center of the camera holder. Sahua sample videos on youtube .
| Type of device | HDCVI camera |
| Execution | Bullet |
| Advice | Pro Series |
| 4 in 1 | Yes |
| Sensing element | 1 / 2.7 "CMOS |
| Light sensitivity | 0.001 Lux / F1.6, 30IRE, 0Lux IR on |
| Night mode | real DAY / NIGHT mode - ICR (IR cut filter) |
| IR illumination | 80 m |
| Lens type | fixed |
| Lens | 3.6 mm |
| Angle of view (horizontal) | 92 ° |
| Distinction | 5 Mpix |
| Number of pixels | 2880 x 1620 px |
| Frame rate | 25 fps at 5 Mpix |
| Settings | from recorder (CoC) |
| Adjustable functions | WDR, 2D / 3D-DNR, AWB, AGC, BLC, HLC, Privacy Masking, Smart IR, Mirror |
| Audio I / O | integrated microphone |
| Power supply | 12VDC ± 30% / max.9.6 W |
| Material | metal |
| Color | white |

Camera traps
Hunting optics
Inspection cameras
Chimney needs
OXE Power
Camera systems
Security systems
Access systems
Fire alarm
Structured cabling
Telecommunication
Other electronics



















