HAC-HFW1509TM-A-LED-S2 - 3.6 mm - 4in1, 5Mpix Starlight Full color, white LED 40 m, WDR, MIC
Outdoor compact HDCVI camera with high sensor sensitivity and color night mode (Starlight Full color), white LED light 40 m, integrated microphone, output in CVI, TVI, AHD, CVBS formats using coaxial controller PFM820 ( 1612-004 ), fixed lens 3.6 mm...
Product code: 2112-052 EAN: 6923172524553 Producer: DAHUA
Only registered customers can view the price and make a purchase. More info.
- Description
- Product inquiry
Outdoor compact HDCVI camera with high sensor sensitivity and color night mode (Starlight Full color), white LED light 40 m, integrated microphone, output in CVI, TVI, AHD, CVBS formats using coaxial controller PFM820 ( 1612-004 ), fixed lens 3.6 mm (88 ° angle), camera OSD menu setting via coaxial cable (CoC) from HDCVI DVR, range up to 700 m, IP67 protection. Sahua sample videos on youtube
| Type of device | HDCVI camera |
| Execution | Bullet |
| Advice | Lite Series |
| 4 in 1 | Yes |
| Sensing element | 1 / 2.7 "CMOS |
| Light sensitivity | 0.001 Lux / F1.0, 0 Lux warm light on |
| Night mode | colored |
| IR illumination | 40 m white light |
| Lens type | fixed |
| Lens | 3.6 mm |
| Angle of view (horizontal) | 88 ° |
| Distinction | 5 Mpix |
| Number of pixels | 2880 x 1620 px |
| Frame rate | 25 fps at 5 Mpix |
| Settings | from recorder (CoC) |
| WDR | 120 dB |
| Adjustable functions | WDR, 3D-DNR, AWB, AGC, BLC, HLC |
| Audio I / O | integrated microphone |
| Power supply | 12VDC ± 30% / max.6.4 W |
| Material | metal |
| Color | white |

Camera traps
Hunting optics
Inspection cameras
Chimney needs
OXE Power
Camera systems
Security systems
Access systems
Fire alarm
Structured cabling
Telecommunication
Other electronics



















