HAC-HFW1500R-Z-IRE6-A-S2 - 2.7-12 mm - 4in1, 5Mpix Starlight, 60m, MIC
Outdoor compact HDCVI Lite series camera with high sensor sensitivity and integrated microphone, 5 Mpix resolution in 16:9 ratio. Output in CVI, TVI, AHD, CVBS formats. Motor lens 2.7 to 12 mm (angle 107° - 34°), mechanical IR filter and 60 m...
Product code: 2204-032 EAN: 6939554948855 Producer: DAHUA
Only registered customers can view the price and make a purchase. More info.
- Description
- Product inquiry
Outdoor compact HDCVI Lite series camera with high sensor sensitivity and integrated microphone, 5 Mpix resolution in 16:9 ratio. Output in CVI, TVI, AHD, CVBS formats. Motor lens 2.7 to 12 mm (angle 107° - 34°), mechanical IR filter and 60 m flash. Camera OSD menu settings via coaxial cable (CoC) from DVR, range up to 700 m via coaxial cable, metal cover, cable passes through the center of the camera mount. Demonstration videos of the manufacturer Dahua on youtube .
| Type of device | HDCVI camera |
| Execution | Bullet |
| Advice | Lite Series |
| 4 in 1 | Yes |
| Sensing element | 1/2.7" CMOS |
| Light sensitivity | 0.005 Lux/F1.6, 30IRE, 0 Lux IR on |
| Night mode | real DAY/NIGHT mode - ICR (IR cut filter) |
| Glare | 60 m |
| Lens type | motor |
| Lens | 2.7–12 mm |
| Angle of view (horizontal) | 107°-34° |
| Distinction | 5 Mpix |
| Number of pixels | 2880 x 1620 px |
| Frame rate | 25 fps at 5 Mpix |
| Settings | from recorder (CoC) |
| Adjustable functions | DWDR, 2D-DNR, AWB, AGC, BLC, HLC, Privacy Masking, Smart IR, Mirror |
| Audio I/O | integrated microphone |
| Power supply | 12VDC ±30%/max.9.8 W |
| Material | metal |
| Color | white |

Camera traps
Hunting optics
Inspection cameras
Chimney needs
OXE Power
Camera systems
Security systems
Access systems
Fire alarm
Structured cabling
Telecommunication
Other electronics



















