HAC-HFW1231TM-I8-A - 3.6 mm - 4in1, 2Mpix Starlight, 80m, WDR, MIC, Super adapter
Outdoor compact HDCVI camera from the Lite series with high sensor sensitivity, output in CVI, TVI, AHD, CVBS formats - switching via PFM820 controller ( 1612-004 ), 3.6 mm (86 ° angle) fixed lens, mechanical IR filter and illumination 80 m,...
Product code: 2112-055 EAN: 6923172506719 Producer: DAHUA
Only registered customers can view the price and make a purchase. More info.
- Description
- Product inquiry
The new Super Adapter algorithm automatically adjusts the image parameters so that the camera provides the best possible image in all lighting conditions.
| Type of device | HDCVI camera |
| Execution | Bullet |
| Advice | Lite Series |
| 4 in 1 | Yes |
| Sensing element | 1 / 2.8 "CMOS |
| Light sensitivity | 0.002 Lux / F1.6, 30 IRE, 0 Lux IR on |
| Night mode | real DAY / NIGHT mode - ICR (IR cut filter) |
| IR illumination | 80 m |
| Lens type | fixed |
| Lens | 3.6 mm |
| Angle of view (horizontal) | 86 ° |
| Distinction | 2 Mpix |
| Number of pixels | 1920 x 1080 px |
| Frame rate | 25 fps at 2 Mpix |
| Settings | from recorder (CoC) |
| WDR | 130 dB |
| Adjustable functions | WDR, 3D-DNR, AWB, AGC, BLC, HLC |
| Audio I / O | integrated microphone |
| Power supply | 12VDC ± 30% / max.5.1 W |
| Material | metal |
| Color | white |

Camera traps
Hunting optics
Inspection cameras
Chimney needs
OXE Power
Camera systems
Security systems
Access systems
Fire alarm
Structured cabling
Telecommunication
Other electronics



















