HAC-HFW1200T-S6 - 2.8 mm - 4in1, 2Mpix, 30m, DWDR, Super adapt
Lite Series outdoor camera, output in CVI, TVI, AHD, CVBS formats - switching using the PFM820 controller ( 1612-004 ), fixed lens 2.8 mm (angle 102°), mechanical IR filter, IR illumination 30 m. Full HD resolution (1920 x 1080 px), range up to 800...
Product code: 2312-053 EAN: 6923172593061 Producer: DAHUA
Only registered customers can view the price and make a purchase. More info.
- Description
- Product inquiry
The Super adapt algorithm automatically adjusts the image parameters so that the camera provides the best possible image in all lighting conditions.
| Type of device | HDCVI camera |
| Execution | Bullet |
| Advice | Lite Series |
| 4 in 1 | Yes |
| Sensing element | 2MP CMOS |
| Light sensitivity | 0.01 lux@F2.0 (Color, 30 IRE) 0.001 lux@F2.0 (B/W, 30 IRE) 0 lux (Illuminator on) |
| Night mode | true DAY/NIGHT mode - ICR (mechanical infrared light filter) |
| Glare | 30 m |
| Lens type | fixed |
| Lens | 2.8 mm |
| Angle of view (horizontal) | 102° |
| Distinction | 2 Mpix |
| Number of pixels | 1920x1080px |
| Frame rate | 25 fps at 2 Mpix |
| Settings | from recorder (CoC) |
| Adjustable functions | DWDR, DNR, AWB, AGC, BLC, HLC, Super Adapt, Mirror, Privacy Masking |
| Power supply | 12 VDC ±30%/max.3.2 W |
| Material | metal |
| Color | white |

Camera traps
Hunting optics
Inspection cameras
Chimney needs
OXE Power
Camera systems
Security systems
Access systems
Fire alarm
Structured cabling
Telecommunication
Other electronics



















