GSM directional antenna - (SMA-m)
Directional antenna with 6 elements and gain of 12 dB. It enables a significant improvement of the GSM signal in adverse conditions. The directionality of the antenna can also be used for selective selection of the converter from the selected...
Product code: 0911-001 EAN: 8595584613101 Producer:
- Description
- Product inquiry
Directional antenna with 6 elements and gain of 12 dB. It enables a significant improvement of the GSM signal in adverse conditions. The directionality of the antenna can also be used for selective selection of the converter from the selected operator.
| Antenna type | directional |
| Polarization | vertical |
| Working frequency | 900 MHz / 1800 MHz |
| Profit | 12 dB |
| Cable type | RG58 |
| Impedance | 50 ohms |
| Power cable length | 500 cm |
| Connector | SMA-m |
| Mounting material | yes, part of the delivery |
| Construction | on a pole, mast |
| Execution | metal, plastic |
GSM magnetic antenna 5 - (SMA-m)
17,82 €

Camera traps
Hunting optics
Inspection cameras
Chimney needs
OXE Power
Camera systems
Security systems
Access systems
Fire alarm
Structured cabling
Telecommunication
Other electronics



















