CT 3000 PBDH ABS - manual button EPS
The manual button is intended as the basic manual call point of a conventional system. The button cover is made of plastic. The key for unlocking the door is not included in the package. Detector type manual Documentation Installation manual -...
Product code: 1103-015 EAN: 8595584617604 Producer: Detectomat
Only registered customers can view the price and make a purchase. More info.
- Description
- Product inquiry
The manual button is intended as the basic manual call point of a conventional system. The button cover is made of plastic. The key for unlocking the door is not included in the package.
| Detector type | manual |
| Documentation | Installation manual - Manual for assembly |
| Power supply | 6-33V |
| Current consumption | 0 µA idle/5 mA on alarm |
| Optical indication | red LED |
| Mounting height | 1.2 to 1.5 m |
| ČSN | EN 54-11 |
| Color | red |

Camera traps
Hunting optics
Inspection cameras
Chimney needs
OXE Power
Camera systems
Security systems
Access systems
Fire alarm
Structured cabling
Telecommunication
Other electronics



















