ARD822-W2(868) strap - AirShield wireless emergency two-button
Wireless emergency two-button for triggering an alarm or summoning medical help, fully configurable using the application, LED indicator for status display, pairing, communication, pressing the button, signal range up to 1200 m (with visible...
Product code: 2306-230 EAN: 6923172538239 Producer: DAHUA
Only registered customers can view the price and make a purchase. More info.
- Description
- Product inquiry
Wireless emergency two-button for triggering an alarm or summoning medical help, fully configurable using the application, LED indicator for status display, pairing, communication, pressing the button, signal range up to 1200 m (with visible distance), AES-128 communication encryption, transmission frequency: 868MHz , protection: IP54, power supply: 1x 3V battery CR2032, service life 3 years (when used 2x a week).
| Module type | wireless emergency double button |
| Power supply | 1x 3V battery CR2032, life 3 years (when used 2x a week) |
| Number of control buttons | 2 - trigger an alarm or call for medical help |
| LED indicator | status display, pairing, communication, button press |
| Frequency | 868 MHz, AES-128 encryption |
| Signal range | up to 1200 m (with visible distance) |
| Design of the cover | plastic |
| Color | white |

Camera traps
Hunting optics
Inspection cameras
Chimney needs
OXE Power
Camera systems
Security systems
Access systems
Fire alarm
Structured cabling
Telecommunication
Other electronics



















